جزئیات خبر


اجرای طرح‌های نوین آبیاری توسط سازمان کشاورزی و موقوفات چناران

اجرای طرح‌های نوین آبیاری توسط سازمان کشاورزی و موقوفات چناران
1397/1/15

مدیرعامل سازمان کشاورزی و موقوفات چناران، اقدامات این سازمان در راستای اجرای طرح‌های نوین آبیاری طی سال 1396 را تشریح کرد.
مهندس غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: اجرا و احداث طرح استقرار سیستم آبیاری تحت فشار در سطح 56 هکتار با استفاده از تسهیلات بلاعوض دولتی در چاه شماره 4 مزرعه قره تپه، از جمله این اقدامات به شمار می رود.
وی ادامه داد: این فعالیت ها با هدف ساماندهی فعالیت های اقتصادی در راستای استفاده حداکثری از منابع آب و خاک با راندمان بالا انجام شده است.
باقرزاده با اشاره به احداث و بهره برداری از سه باب استخر ذخیره آب با پوشش ژئوممبران توسط سازمان کشاورزی و موقوفات چناران طی سال گذشته گفت: حجم استخرهای مذکور در مزارع قره تپه 4500 متر مکعب، در شاهین قلعه 1200 متر مکعب و رضویه 1300 متر مکعب به همراه سیستم پمپاژ است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، با مستأجرین نیز برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در اراضی استیجاری موقوفه همکاری های لازم به عمل آمده است.
باقرزاده از افزایش بیش از 100 درصدی تولید محصول گوجه فرنگی این سازمان در مقایسه با میانگین عملکرد در سطح شهرستان چناران خبر داد و افزود: طی سال زراعی 96-95، عملکرد این محصول 106 تن در واحد سطح بوده است.
وی درباره سایر اقدامات شاخص این سازمان طی سال گذشته گفت: استقرار طرح مکانیزاسیون و یکپارچه سازی اطلاعات املاک و اراضی موقوفه (طرح سیاق رضوی)، برگزاری باشکوه جشن های دهه کرامت در سطح روستاهای موقوفه موسسه، افتتاح پایگاه بسیج کارکنان سازمان کشاورزی و موقوفات چناران، برنامه ریزی و پیگیری مستمر و موثر اقدامات اجرایی لازم برای وصول به موقع مال الاجاره با اعمال برنامه های تشویقی ویژه مستأجرین خوش حساب و ... از جمله این موارد به شمار می رود.
مدیرعامل سازمان کشاورزی و موقوفات چناران ادامه داد: همچنین می توان به اجرای طرح های آموزشی تئوری و عملی ضمن خدمت پرسنل به منظور توسعه و بالندگی منابع انسانی سازمان با تحقق 2838 ساعت آموزش در مرکز آموزش ضمن خدمت آستان قدس رضوی و چرخش های شغلی مناسب اشاره کرد.
 2-97

نظر شما