جزئیات خبر


تولید چغندرقند با عیار بیست و یک ممیز پنج توسط سازمان کشاورزی و موقوفات چناران

تولید چغندرقند با عیار بیست و یک ممیز  پنج توسط سازمان کشاورزی و موقوفات چناران
1396/9/29

مدیرعامل سازمان کشاورزی و موقوفات چناران از تولید چغندرقند با عیار 5/21 (بیست و یک ممیز پنج) توسط این سازمان خبر داد.
مهندس غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این سازمان در سال زراعی 96-95، چغندر قند را در مساحت 19 هکتار کشت کرده که در مجموع، در هر هکتار 50 تن محصول برداشت شده است.
وی ادامه داد: در کشت این محصول از رقم بریجیتا تولیدی شرکت KWS، استفاده شده است.
باقرزاده با تاکید بر لزوم توسعه سیستم‌های نوین آبیاری، گفت: یکی از اقدامات ارزشمند سازمان کشاورزی و موقوفات چناران، تجهیز بیش از پیش اراضی و باغات خود به سیستم‌های آبیاری تحت فشار است.
وی ادامه داد: در این راستا، 17 هکتار از اراضی اختصاص داده شده به کشت چغندر طی سال زراعی گذشته، با استفاده از روش تحت فشار قطره‌ای و مابقی به صورت غرقابی، آبیاری شده است.
باقرزاده درباره گستره عرضه و فروش این محصول گفت: چغندر تولیدی این سازمان به کارخانه قند چناران وابسته به آستان قدس رضوی تحویل  شده است.
وی با اشاره به نحوه برداشت چغندر قند تولیدی سازمان کشاورزی و موقوفات چناران، بیان کرد: این محصول توسط دستگاه چغندرکن از زمین خارج شده و عملیات برگ زنی و بارگیری توسط کارگر و به صورت هکتاری در قالب قرارداد پیمان‌کاری انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان کشاورزی و موقوفات چناران ادامه داد: این سازمان با توجه به انجام عملیات به زراعی، علاوه بر انتخاب رقم مناسب برای کشت، از انواع روش‌های کوددهی در زمان‌های مقرر بسته به مرحله رشدی زراعت، استفاده کرده است.

387-96

نظر شما