جزئیات خبر


برداشت 1128 تن غله از اراضی موسسه کشاورزی و موقوفات چناران

برداشت 1128 تن غله از اراضی موسسه کشاورزی و موقوفات چناران
1396/6/11

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران از برداشت حدود هزار و 128 تن غله از اراضی امانی این موسسه خبر داد.
غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال زراعی 96-95، حدود 450 تن گندم و نزدیک به 678 تن جو توسط بخش کشاورزی سازمان تولید شده است.
وی با اشاره به اختصاص 163 هکتار از اراضی این موسسه به کشت گندم و جو طی سال گذشته گفت: از این میان، 141 هکتار مربوط به محصول گندم و 22 هکتار مربوط به جو بوده است.
باقرزاده ادامه داد: ارقام گندم شامل کاسگوژن و میهن و رقم جو cb74 می‌باشد.
وی انتخاب ارقام سازگار با آب و هوای منطقه بر اساس مشورت با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین مبارزه به موقع علیه آفات به ویژه شته و سن گندم را از جمله اقداماتی برشمرد که با هدف افزایش تولید انجام شده است.
باقرزاده ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان مبارزه با علف‌های هرز پهن برگ و باریک برگ و نیز انجام عملیات کوددهی پاییزه و محلول‌پاشی تمام اراضی گندم و جو زیر کشت با کودهای ریزمغذی را نام برد.
وی با تاکید بر لزوم توسعه سیستم‌های نوین آبیاری گفت: 20 هکتار از اراضی گندم با استفاده از سیستم‌های تحت فشار بارانی و مابقی اراضی گندم و جو به صورت غرقابی آبیاری شده است.
باقرزاده درباره گستره توزیع و فروش این محصولات گفت: تمامی محصول گندم و جو بعد از برداشت بر اساس حواله‌های صادره توسط سازمان جهاد کشاورزی چناران به ترتیب به نمایندگی‌های سازمان غله در شهرستان و اتحادیه تعاونی روستایی تحویل شده است.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات چناران با اشاره به برداشت این غلات با استفاده از کمباین نیوهلند، گفت: این دستگاه در مقایسه با کمباین‌های دیگر، دارای کمترین درصد ریزش غله است و مجهز به سنسورهای حساس و پایشگر لحظه‌ای می‌باشد.
 
 
204-96

نظر شما